Kumbağ Tekirdağ

 

 
 

Kiraz Festivali: Kumbağ'a eğer Haziran ayında geliyorsanız. Genellikle Haziranın 2. haftasında kutlanan geleneksel Kiraz Festivaline denk gelirsiniz. Gündüz denizin tadını çıkarabilceğiniz gibi akşamlarıda Tekirdağ Sahili'nde bir birinden ünlü sanatçıların vermiş olduğu konserlere katılabilirsiniz. Unutmadan Festival ortalama olarak 5 gün sürmekte olup komşu köy olan Naip'de yani Kiraz Festivali'nin doğduğu yerde güzel etkinlikler olmaktadır. Dilerseniz Naip Köyü'nde kiraz ağacı kiralayabilir Ailenizle ve sevdiklerinizle güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü: Günümüz de popüler olan yamaç paraşütü iKumbağ'a yakın olan Uçmakdere beldesinde uygun alanlara sahiptir. Uygun hava şartlarında büyük bir adrenalin coşkusuyla bu sporu yapabilirsiniz. Beldeye tepeden bakmak, yeşilin, mavinin içinde süzülmek ve her şeyi geride bırakmak istiyorsanız, yamaç paraşütü o mutluluğu sizlere fazlasıyla yaşatıcaktır.

Doğa Yürüyüşü (Trekking): Kumbağ'da doğa yürüyüşü yapmak için fazlasıyla alan vardır. Kumbağ ormanında doğanın muhteşem güzellikleri karşısında adeta büyüleneceksiniz denize oldukça yüksekden bakmanın ve güneşin doğuşunu ormandan izlemenin paha biçilemez bir duygu olduğunu sadece sabahın erken saatlerinde trekking yapanlar bilir. Eğer yüzmeyi sevdiğim kadar yürüyüşü de seviyorum diyorsanız Kumbağ tam size göre.

Gece Hayatı: Kumbağ'da geceler oldukça hareketli olup bir çok bar, türkü evi ve müzikli çay bahçeleri yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. Eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmekte olup siz ziyaretçilerimize keyifli dakikalar geçirmektedir. Gece hayatından kopamıyorsanız Kumbağ'a gelmek için iyi bir nedeniniz var.

Buradasınız: Kumbağ Aktivite